Kombucha? Co to?

Kombucha jest supernapojem, przygotowywanym na bazie herbaty (ale nie tylko).

Cała magia polega na tym aby poddać swój bazowy napój procesowi fermentacji,  za pomocą odpowiedniej kultury bakterii i drożdży, tzw. matki kombuchowej/scoby.

Można eksperymentować z różnymi rodzajami herbat, dodatków czy czasie fermentacji.

Cały proces produkcji może trochę przypominać produkcję wina mussssującego, z tą różnicą, że w kombuchy mamy do czynienia z fermentacją octową.

Pierwsze wzmianki o “fermentowanej herbacie” można znaleźć w naprawdę dawnych zapisach z krajów azjatyckich! Popytajcie swoje prababcie, bo istnieje możliwość, że one bardzo dobrze znają kombuchę ;)

Dlaczego warto pić kombuche?

Jak każdy produkt fermentowany, kombucha może mieć w sobie mnóstwo dobrych bakterii i drożdży, które mogą świetnie działać na nasze jelitka, a co za tym idzie naszą odporność, metabolizm i poniekąd samopoczucie :)

Regularnie spożywanie kombuchy może naprawdę fajnie wpłynąć na Twój organizm, zmniejszyć uczucie łaknienia, czy chęci na słodycze.
W odróżnieniu do wielu słodkich napojów dostępnych na rynku, nasza kombucha zawiera mniej cukru oraz da Ci większe uczucie orzeźwienia.

Jeśli szukasz ciekawej alternatywy np. dla alkoholu, Ferment’s Up! jest doskonałym rozwiązaniem!

A dlaczego akurat nasza kombucha?

Ferment’s Up! wyróżnia pełna naturalność produktu. Używamy dobrze sprawdzonych składników, chcemy wspierać polskich dostawców.
Nasza kombucha produkowana jest w sposób tradycyjny, gdzie oglądamy, badamy, testujemy ale przede wszystkim dajemy żyć! Nie tylko mikroorganizmom, ale również tym większym stworzeniom. Nasza komba jest w 100% wegańska, zaś współpracę podejmujemy tylko z lokalami, w pełni wegańskimi lub które mają w swojej ofercie roślinne opcje.

Każdy smak jest bardzo przemyślany i bazą do każdego smaku jest inna herbata. Nie idziemy na łatwiznę - chcemy aby aromaty herbaty, dobrze komponowały się z dodatkami.

Kolejną wyróżniającą nas rzeczą, jest gaz w każdej butelce! Im większy (kontrolowany) bąbel tym bardziej jesteśmy zachwyceni!